Ödeme ve Teslimat

Ödeme ve Teslimat Şartları

1) Web sitemiz üzerinden verilen siparişlerde ödemeler kredi kartı ile yapılmaktadır.

2) Sitemiz Üzerinden Kredi Kartı

ALICI, her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da belirli bankalara özel online taksit imkânlarımızdan yararlanabilecektir. Online ödemelerde siparişin sonunda ALICI’nın kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Bankaların yapmış olduğu kesintiler, komisyon, ek ödeme veya faizlerden firmamız sorumlu değildir.

Vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle stokta olmaması veya Hakem Heyeti kararları ile Tüketici’ye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü ise şu şekilde uygulanacaktır: ALICI ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, ALICI’nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3) Sipariş Bedeli İadesi

Siparişlerin olası sebeplerle iptali durumunda 45 iş günü içerisinde ürün bedelini ALICI’nın hesabına ve/veya kredi kartına 2. Madde’de belirtilen şekilde iade edilir. Ancak, banka hesap bilgileri ve/veya kredi kartı bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak ALICI tarafından, SATICI’nın aşağıda irtibat bilgileri bulunan finans yetkililerine ALICI tarafından bildirilmesi gerekmektedir.

4) Teslimat

ALICI’nın ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için gün içinde bulunduğu yerin adresini teslimat adresi olarak göstermesi teslimat açısından kolaylık sağlayacaktır.

Firmamız tarafından sunulan hizmetlerin teslim edilebilmesi için müşterinin kullanmak istediği alan adı ve barındırma hizmetine yönelik bilgileri, şifreleri firmamıza yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Ayrıca alacağı hizmetle ilgili olarak kendi firması adına kullanılacak olan yazı ve görselleri firmamıza ulaştırma sorumluluğu da müşteriye aittir.

Teslimat süresi hizmetin durumuna bağlı olarak sözleşmede belirtilmektedir.

Resmi tatiller bayramlar vb. günlerde veya mucbir sebeple siparişlerde gecikmeler yaşanabilir.