Google Rehber’in Kobiler İçin ÖnemiArtık nerededeyse bütün sektörler için Google önemli bir müşteri potansiyeli anlamına geliyor. Ancak birçok işletme henüz bu cevherin farkında değil.
Google işletmelere farklı şekillerde firmanızı tanıtma imkanı sunuyor. Bunlardan birincisi web sitenizin, yapılan anahtar kelime sorgularında google tarafından gösterilmesi. Ancak rekabetin yoğun olduğu sektörlerde, ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almak oldukça zor. Ancak sitenizde yapılacak optimizasyonlarla arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak imkansız değil. Bununla birlikte üst sıralarda yer almanın kolay ama maliyetli bir başka yolu da Google Adwords. Google Adwords ile istediğiniz anahtar kelimeler için, istediğiniz lokasyonlardan yapılan aramalarda sponsor bağlantılar kısmında yer alabilirsiniz.
Tüm bunlarla birlikte bir web siteniz olmasa bile Google’da yer almanın başka bir yolu daha var Google Rehber. “İşletmenizle yerel müşteriler arasında köprü” olarak tanımlanabilecek Google Rehber hiçbir ücret ödemeden işletmenizin Google’da yer almasını sağlıyor. Google Rehber’i öne çıkaran en önemli özellik yerele önem vermesi. Yapılan araştırmalara göre müşterilerin %97′si internette yerel işletmeleri arıyor.
Google Rehber oldukça basit olmasına rağmen bir o kadar da etkili. Arama sonuçlarının en üstünde çıkmasıyla ciddi bir artı kazanıyor. Google Rehber’e işletmenizi Google Places for Business sitesi üzerinden ekleyebilirsiniz. Adres, telefon bilgilerinizle birlikte haritada yerinizi de işaretleyebilir, firmanızın iş alanını ve hizmet verdiğiniz yerleri belirtebilirsiniz. Tüm bunların yanısıra fotoğraf ve video da ekleyebileceğiniz Google Rehber henüz tam olarak farkedilmemiş olsa da çok etkili bir sistem.